Merhaba Arkadaşlar,

Labris Yönetim Konsolunu açmak istiyorum,fakat aşağıdaki java ile ilgili olduğunu düşündüğüm hatayı alıyorum,karışılaşanlarınız var mı ?Nasıl çözdünüz ?

"Application Blocked by Security Settings"

alt text

soruldu 23 Oca '14, 03:25

cem's gravatar image

cem
20716
kabul oranı: 6%

düzenlendi 28 Oca '14, 05:25

Tekrar Selam Arkadaşlar,

İlgili hatayı neden aldığı anladım ve çözümünüde sizinle paylaşmak istedim.Hata Java güncellemelerinden kaynaklanmakta olduğunu düşünmekteyim,Javalarınızı güncellemenizi tavsiye ederim öncelikle.Asıl yapılması gerek işlem ise Java Security Level'i Medium seviyesine indirmek.

Öncelikle Denemetim Masasına(Control Panel) giriniz.(Eğer sizde aşağıdaki gibi görünmüyor ise görünümden klasik görünüme geçebilirsiniz)

alt text

Java'yı giriniz ve karşınıza Java Control Panel'i gelicektir. (Eğer Java uygulamasını göremediyseniz,Javanın yüklü olduğundan emin olunuz,eğer denetim masası öğelerini katagori olarak görüyorsanız klasik görünüme geçebilirsiz.

alt text

Java Control Paneli açıldıktan sonra Security Level'i yukarıdai gibi yapıp apply demeniz yeterli olucaktır :)

Tekrar LMC Konsola bağlanmaya çalıştığınızda çalıştığını göriceksiniz :)Kolay gelsin herkeze :)

kalıcı link

yanıtlandı 23 Oca '14, 03:39

cem's gravatar image

cem
20716

Farklı bir çözümü daha paylaşmak isterim.

Labris'e ssh ile bağlantı sağladıktan sonra aşğıdaki kodları sırası ile çalıştırınız.Lisansınız mevcut ise yükleme işlemini yapıcaktır.

" distro-ng-get-updates "

" yum update labris-lmc-jnlp-war "

labris-lmc-jnlp-war düzgün yüklendiğinde LMC hatasız bir şekilde açılıcaktır.

UYARI:Bu işlemin geçecerli olduğu sürüm 2.1.1-90'dır.

Kolay gelsin

kalıcı link

yanıtlandı 28 Oca '14, 05:31

cem's gravatar image

cem
20716

düzenlendi 28 Oca '14, 06:56

Evet bu hata javayı güncelledikten sonra olan bir hata. Çözümü için denetim masasından javayı açın. Oradaki yukarıdaki sekmelerden security yazanı açın. Aşağı yukarı giden bir bar çubuğu var. Onu en alta yani medium olana çekin. Bu kadar :)

kalıcı link

yanıtlandı 23 Oca '14, 03:34

Metasoft's gravatar image

Metasoft
114
kabul oranı: 0%

Yanıtınız
önizlemeyi aç/kapat

Soruyu takip edin

E-posta ile:

Giriş yaptığınızda buradaki tüm güncellemelere abone olabileceksiniz

RSS ile:

Yanıt

Cevaplar ve Yorumlar

Markdown Temelleri

• *italic* or _italic_
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralanmış liste 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML tagları desteklenmektedir

Soru etiketleri:

×2
×1

soru soruldu: 23 Oca '14, 03:25

soru görüntülendi: 49,793 kere

son güncellenen: 28 Oca '14, 06:56

İlgili sorular