Labrise tanımlı 3 ayrı internet bağlantısı var. Bazı portları belirli bir hatta yönlendirebilirmiyim? Örneğin e-mail programlarından gelen 465,995 vb istekleri metro eternet bağlantısına yönlendirmek istiyorum.

soruldu 08 Ara '15, 09:09

c-ayar's gravatar image

c-ayar
26114
kabul oranı: 0%

Dışarıdan istenilen metro hat'a gelen 465 ve 995 isteklerini içeride bir server'a yönlendirmek isterseniz aşağıdaki video'yu izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=zbXfrHdtupM

Eğer içerideki serverların dışarı çıkarken belirli bir hattı kullanmasını istiyorsanız. NAT ve Gelişmiş yönlendirme yapılabilir. Sürüm bilgisi verebilir misiniz?

kalıcı link

yanıtlandı 08 Ara '15, 09:22

tayfunsysl's gravatar image

tayfunsysl
213

dışardan gelen istekleri yölendirmede sorun yok fakat içerden gelen istekleri port bazında belirli hatlara dağıtmak istiyorum. IP tabanlı yönlendirmelerde sıkıntı yok fakat port bazlı bir çözüm bulamadım. Örneğin Herhangi bir kullanıcı mail göndermek istediğinde metro hattını kullansın. V2.1.1-90.3

kalıcı link

yanıtlandı 08 Ara '15, 09:30

c-ayar's gravatar image

c-ayar
26114

düzenlendi 08 Ara '15, 09:41

NAT kuralı yazarak sadece bu mail portundan gelen istekleri belirtmiş olduğunuz hattan çıkmasını sağlayabilirsiniz. NAT kuralını yazdıktan sonra Ağ Ayarları modülünden Hat Yönlendirme de yapılması gerekmektedir. NAT kuralına örnek olarak;

IP      ANY        SMTP(TCP:25)     METRO(Değişen kaynak)    Original     Original

Ve Ağ Ayarları'ndan yazmış olduğunuz IP 0.0.0.0 a giderken Metro'dan çıksın olarak yönlendirme yazmanız gerekmektedir.

kalıcı link

yanıtlandı 08 Ara '15, 09:46

gozdeyildiz's gravatar image

gozdeyildiz
363

Ağda otomatik ip dağıtılıyo, tekil kullanıcılar için bu çözümü biliyorum. Fakat herhangi bir kullanıcının bu hattan çıkmasını nasıl sağlayabiliriz? Labris'te şöyle bir ilginç durum var, Labris filtreye yönlendirilmiş bir ağda kullanıcıyı filtreden çıkartan bir kural yazmadığınız sürece ip veya ip bloğu yönlendirmeleri çalışmıyor.

(08 Ara '15, 09:57) c-ayar
Yanıtınız
önizlemeyi aç/kapat

Soruyu takip edin

E-posta ile:

Giriş yaptığınızda buradaki tüm güncellemelere abone olabileceksiniz

RSS ile:

Yanıt

Cevaplar ve Yorumlar

Markdown Temelleri

• *italic* or _italic_
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralanmış liste 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML tagları desteklenmektedir

Soru etiketleri:

×3
×2
×1

soru soruldu: 08 Ara '15, 09:09

soru görüntülendi: 2,466 kere

son güncellenen: 08 Ara '15, 09:57