Selamlar, kurumumuzda labris wauth sistemi ile intetnet erisimi sagliyoruz. Herhangi bir bilgisayarda oturum actigimizda, baska bir bilgisayarda yeniden oturum acmak istersek "bu kullanici ile giris yapilmis" uyarisi aliyoruz. Yonetim panelinde muhtemelen boylyle bir ayar vatdir Ancak koy kahvesi yoneticisi zihniyeti ile ag yonettiklerinden bir yere varamiyoruz. Ben istemci olarak oturum actigim bilgisayara gitmeden baska bir bilgisayat uzerinde acik olan diger oturumu kapatabilir miyim? Komut istemcisinden olabilecegini dusunuyorum ama sadece tahmin

soruldu 05 Oca '16, 15:17

mustafa_atr's gravatar image

mustafa_atr
11112
kabul oranı: 0%

Merhaba,

Mevcut oturumları web arayüzünden görebilirsiniz.

Web arayüzüne https://X.X.X.X:81 ile bağlanıp, Wauth sekmesini açınız.

kalıcı link

yanıtlandı 06 Oca '16, 01:48

mkarahan's gravatar image

mkarahan
10114
kabul oranı: 2%

Merhabalar,

Ek olarak anladığım kadarıyla cihaz yönetimi siz de değil bu nedenle 2. bir cihazdan oturumu sonlandırmanız pek mümkün görünmüyor. Eğer admin sizseniz mkarahan bey'in dediği gibi yapabilirsiniz.

iyi forumlar

kalıcı link

yanıtlandı 06 Oca '16, 05:54

tayfunsysl's gravatar image

tayfunsysl
213

Cevaplar için teşekkürler. Cihaz yönetimi bende değil, yönetim işini yapanlarınsa bir şeyden anladıkları yok. Sorunum, binanın 4. kattında oturumu açık bırakıp, zemin katta başka bir bilgisayarda anlık ihtiyaç oluştuğunda buradan internete erişemiyor olmam ve tekrar in çık yapmak zorunda kalmam. Diğer bilgisayarda oturum açık olduğundan yeniden oturum açmaya müsade etmiyor. Eğer 2. bilgisayarda bir şekilde ilk bilgisayardaki açık olan oturumu kapatmanın bir yolu olsaydı çok iyi olacaktı. CMD'de "logut /bilgisayarın adı/açık olan labris kullanıcı adı/ açık olan kullanıcının şifresi" gibi bir komutla uzaktan oturum kapatmanın mümkün olabileceği konusunda umutluydum.

kalıcı link

yanıtlandı 06 Oca '16, 07:46

mustafa_atr's gravatar image

mustafa_atr
11112

Merhaba yaşadığınız aksaklığın çözümü basit ancak sizin istediğiniz şekilde değil ve sistem yöneticinizin müdahale edeceği bir konu. Wauth kullanıcıları içim oturum açma sayıları belirtebilir yada sınırsız hale getirebilir. Sistem yöneticinize konuyu aktarırsanız eminim yardımcı olacaklardır.

kalıcı link

yanıtlandı 09 Mar '16, 02:32

gizem's gravatar image

gizem
11

Yanıtınız
önizlemeyi aç/kapat

Soruyu takip edin

E-posta ile:

Giriş yaptığınızda buradaki tüm güncellemelere abone olabileceksiniz

RSS ile:

Yanıt

Cevaplar ve Yorumlar

Markdown Temelleri

• *italic* or _italic_
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralanmış liste 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML tagları desteklenmektedir

Soru etiketleri:

×1
×1
×1

soru soruldu: 05 Oca '16, 15:17

soru görüntülendi: 3,340 kere

son güncellenen: 09 Mar '16, 02:32

İlgili sorular